Filtruj według

Cena

Cena

-

Pojemniki GN

Jest 860 produktów.

Pokazano 1-24 z 860 pozycji

Aktywne filtry

Każdy właściciel lokalu gastronomicznego wie, jak ważne jest odpowiednie przechowywanie półproduktów i gotowych dań. Ma to wpływ na świeżość i walory smakowe podawanych potraw. Źle przetrzymywane produkty spożywcze, szczególnie te niepoddane jeszcze obróbce termicznej, mogą przesiąknąć innymi zapachami, których nie brak w kuchni przemysłowej. W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje pojemników dostosowane do różnych potrzeb.

Pojemniki GN – praktyczne rozwiązanie gastronomiczne

Skrót „GN” to międzynarodowe oznaczenie, którego rozwinięcie brzmi „Gastro Norm”. Tym skrótem oznacza się pojemniki ze stali nierdzewnej, które są wykorzystywane do przechowywania produktów spożywczych oraz gotowych dań. Możesz je wykorzystywać również podczas przygotowywania potraw – w bemarach, piecach, piekarnikach oraz urządzeniach chłodniczych. 

Wybierz pojemnik dopasowany do potrzeb

W naszej ofercie mamy kilka rodzajów pojemników GN. Różnią się między sobą rozmiarami, ale również tworzywem, z którego są wykonane. Jakie właściwości mają poszczególne produkty?

  • Pojemniki GN z polipropylenu – jest to tworzywo sztuczne, które charakteryzuje się obojętnością fizjologiczną. Oznacza to, że nie wchodzi w reakcję z produktami spożywczymi, które są przechowywane w pojemnikach wykonanych z tego materiału. Nie absorbują wilgoci, zapachów ani smaków. Cechuje go duża odporność na większość kwasów i tłuszczy. Temperatura, w jakiej pojemnik będzie spełniał swoją funkcję, nie powinna być niższa niż -40 stopni Celsjusza i nie przekraczać 80 stopni Celsjusza.  
  • Pojemniki GN ze stali nierdzewnej – jeżeli masz zamiar używać pojemnika GN do obróbki termicznej, to te ze stali nierdzewnej sprawdzą się do tego idealnie. Możesz stosować je w piecach konwekcyjno-parowych, piekarnikach i innych urządzeń. Maksymalna temperatura, w której stal zachowuje swoje właściwości, wynosi 300 stopni Celsjusza.
  • Pojemniki GN z poliwęglanu – poliwęglan stosuje się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest przezroczyste tworzywo o dobrych parametrach mechanicznych. Pojemniki z tego materiału są bardzo trwałe, a ich powierzchnia odporna jest na plamy oraz zapachy. Świetnie nadają się do przechowywania żywności w urządzeniach chłodniczych – tworzywo jest przystosowane do -40 stopni Celsjusza. Najwyższa temperatura, w której produkty wykonane z poliwęglanu zachowują wszystkie swoje właściwości, wynosi 99 stopni Celsjusza. Możesz też zainwestować w pojemnik GN z czarnego poliwęglanu.

Szeroka gama pojemników GN

Dodatkowo w naszym sklepie znajdziesz produkty firmy HENDI, która cieszy się ogromną popularnością w świecie gastronomii. Sprzęt od tego producenta jest bardzo dobrej jakości, a sama marka wzbudza zaufanie wśród właścicieli lokali gastronomicznych. Produktem, który cieszy się dużym powodzeniem, są pojemniki GN PROFI LINE, które wykonane są z nietypowego dla tego typu akcesoriów materiału – porcelany. Natomiast pojemniki GN BUDGET LINE jest idealnym wyborem dla klientów o ograniczonym budżecie, a jednocześnie dla tych, którzy pomimo tego chcą zainwestować w wysokiej jakości sprzęt.