Filtruj według

Cena

Cena

-

Kontakt grille

Aktywne filtry

Grill kontaktowy - niezastąpiony w każdej kuchni

Potrawy smażone na grillu mają pełniejszy, a zarazem delikatniejszy smak niż te, które smaży się tradycyjnie. Grill to także możliwość smażenia bez tłuszczu, lub z jego bardzo małą ilością. Przygotowywane w ten sposób powstają dania nie tylko niezwykle smaczne, ale też zdrowe. Wszystko to sprawia, że grill jest jednym z najważniejszych elementów każdej współczesnej kuchni.

Szczególnym rodzajem grilla jest grill kontaktowy. To stosunkowo niewielkie, łatwe w przenoszeniu urządzenie, które pozwoli Ci przygotować tosty, zapiekanki, szaszłyki, ale także usmażyć mięso (np. kiełbaski, steki) i warzywa. 

Grill kontaktowy  - praktyczny i wygodny w obsłudze

Nowoczesny opiekacz kontaktowy posiada dwie żeliwne płyty robocze: na pierwszą możesz położyć jedzenie, które chcesz podgrzać lub usmażyć, drugą natomiast przykryjesz danie od góry, jeśli będzie taka potrzeba. Pomoże Ci w tym wygodna rączka, która nie nagrzewa się pod wpływem wysokiej temperatury.

W ofercie sklepu internetowego Gastro-Swiss znajdują się nowoczesne grille kontaktowe renomowanej marki Stalgast. Opiekacz możesz dostosować do swoich indywidualnych potrzeb: oferujemy warianty pojedyncze oraz podwójne, o zróżnicowanych pod względem rozmiaru i kształtu powierzchniach roboczych. 

Jak zbudowany jest grill gastronomiczny?

Niezależnie od wielkości, każdy opiekacz kontaktowy składa się z dwóch płaszczyzn grzewczych, które są ryflowane, tzn. posiadają charakterystyczną karbowaną powierzchnię, ułatwiającą wytapianie się tłuszczu. Tłuszcz gromadzi się w specjalnej wanience, do której spływają również inne produkty uboczne smażenia lub opiekania. Kontakt grille najczęściej zbudowane są ze stali nierdzewnej, co gwarantuje odporność na uszkodzenia i możliwość łatwego czyszczenia.

W naszej ofercie znajdują się tradycyjne grille z typową ryflowaną, żeliwną powierzchnią roboczą, ale także modele z płaskimi płytami ceramicznymi. Te drugie, dzięki zwiększonemu promieniowaniu podczerwieni pozwalają także grillować zamrożone wcześniej produkty, takie jak na przykład mięso do hamburgerów.

Do czego można wykorzystać kontaktowy?

Inwestycja w kontakt grill jest warta rozważenia w każdym punkcie gastronomicznym i restauracji, w której oferuje się podgrzewane pieczywo, tosty, burgery, zapiekanki, ale także bardziej skomplikowane dania: różnego rodzaju szaszłyki, smażone warzywa i mięso. Grill kontaktowy to także niezastąpiony opiekacz do bułek, z którego pomocą przygotujesz idealne włoskie panini, hot-dogi czy hamburgery.

Nie tylko grille – oferta sklepu Gastro-Swiss

Grill gwarantuje, że dania przygotowane zostaną bardzo szybko, a przy tym będą zawsze smaczne, chrupiące i soczyste. Zapraszamy do zapoznania się także z innymi urządzeniami i akcesoriami dedykowanymi małej i dużej gastronomii, oferujemy na przykład: urządzenia do kebaba oraz różnego rodzaju urządzenia wielofunkcyjne. Umożliwiamy zakup mebli gastronomicznych, a także lodówek na napoje czy wielofunkcyjnych pieców konwekcyjnych.