Filtruj według

Cena

Cena

-

Separator tłuszczu

Aktywne filtry

Separator do tłuszczu – niezbędny w restauracji

Separatory do tłuszczu to urządzenia, które zapobiegają zapychaniu się kanalizacji. To właśnie tłuszcz, a nie – jak się powszechnie sądzi – resztki jedzenia, jest najczęstszą przyczyną zatorów rur. Jego nadmiar powoduje również powstawanie nieprzyjemnych zapachów. W każdej dużej restauracji w trakcie zmywania (ale również podczas przygotowania potraw) wylewa się do odpływów duże ilości zanieczyszczeń tłuszczowych.

Odpowiednio dobrany separator tłuszczu to istotny element infrastruktury każdej profesjonalnej kuchni. Eliminuje ryzyko zapychania się rur – taki incydent może być powodem problemów z płynnym funkcjonowaniem lokalu (w sytuacji, kiedy naczynia nie mogą być myte odpowiednio szybko). Trzeba również pamiętać, że zgodnie z prawem, używanie separatora tłuszczu jest obowiązkowe w lokalach gastronomicznych generujących duże ilości odpadów.

Separatory tłuszczu – zastosowanie i schemat działania

Typowy separator tłuszczu ma postać niewielkiej skrzynki zawierającej zbiornik do filtrowania wody. Wyodrębnianie cząsteczek tłuszczu odbywa się dzięki działaniu grawitacji. Tłuste elementy (oleje i tłuszcze lekkie) gromadzą się na powierzchni, podczas gdy cięższe odpady (zawiesiny) na dnie zbiornika. Tak odfiltrowana woda przepływa do kanalizacji. 

W naszej ofercie dostępne są kompaktowe oddzielacze do tłuszczu, które zmieszczą się bezpośrednio pod zlewem. Oferujemy separatory tłuszczu uznanej marki Hendi, w kilku wariantach. Do niewielkich kuchni polecamy separatory o pojemności 30 lub 50 litrów, w większych restauracjach sprawdzą się bardziej pojemne urządzenia (180 l).

Separatory tłuszczu – element infrastruktury nowoczesnej kuchni

Gastronomiczny separator tłuszczu to urządzenie zabezpieczające przed przestojami w funkcjonowaniu restauracji oraz zapewniające higienę całej kuchni. W ofercie Gastro-Swiss znajdziesz także inne elementy zapewniające czystość oraz zabezpieczające kucharzy przed nieprzewidzianymi sytuacjami. Polecamy uwadze szeroki wybór preparatów chemicznych, w tym profesjonalnych środków do usuwania zabrudzeń z różnych powierzchni i konkretnych kuchennych urządzeń, odkamieniaczy i nabłyszczaczy. Oferujemy także sterylizatory i naświetlacze UV, uzdatniacze do wody oraz zmywarko-wyparzarki. Produkty tej grupy znajdziesz w zakładce „Higiena”.